Planet Plus

Zamknij

Zostań Mecenasem Sztuki!

Zaloguj się na planetplus.pl i wejdź w zakładkę moje konto Cashback aby przekazać swoje środki na Fundację GESSEL!

 

Planet Plus rozpoczął współpracę z Fundacją GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie, która powstała w 1996 roku wolą dwóch założycieli – fundatorów: Kancelarii GESSEL oraz Muzeum Narodowego w Warszawie jako prywatna inicjatywa mająca na celu wspieranie Państwowej Instytucji Kultury.

Celem naszej współpracy jest zachęcenie użytkowników Planet Plus do wspierania inicjatywy szerzonej przez Fundację Gessel, a której głównym przedmiotem działalności jest powiększanie kolekcji polskiej sztuki współczesnej Muzeum Narodowego.

Dzięki silnemu zaangażowaniu oraz wytrwałości od początku działalności udało się pozyskać ponad 200 prac 21 artystów, a osiem z tych prac zdobi obecnie Galerie Sztuki XX i XXI wieku w muzeum. W kolekcji znajdują się nazwiska czołowych artystów polskich począwszy od lat 70. do czasów współczesnych.

Celem działalności jest wspieranie Muzeum Narodowego w Warszawie w zakresie poszerzania, przechowywania, udostępniania i promocji zbiorów polskiej sztuki współczesnej. Fundacja realizuje misję poprzez dokonywanie zakupów dzieł polskiej sztuki nowoczesnej i współczesnej, które są przeznaczone do kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. W ramach wsparcia organizowane są również wystawy, plenery artystyczne oraz wydawane publikacje związane ze sztuka współczesną.

Od 2005 roku Fundacja GESSEL dla MNW jest organizacją pożytku publicznego.

Szczegóły na temat działalności oraz katalog zbiorów dostępny jest pod adresem: www.fundacjagessel.pl.

Zaloguj się i przekaż swój Cashback!


 

 

Ta strona korzysta z cookies... czytaj więcej » zamknij